Nvidia представила проект розумного міста Metropolis


Великий брат стежить за тобою, але робить це акуратно і навіть допомагатиме. Таке вираження можна з легкістю віднести до нової ідеї розумного міста Metropolis від Nvidia.

Розумні міста

Відео є найбільшим у світі джерелом даних. За деякими підрахунками, по всьому світу використовується більше 500 мільйонів зовнішніх веб-камер. Це число подвоїться до 2020 року. Потенціал використання такого об’єму даних безмежний. Nvidia запропонувала ідею міст з ШІ, розумних роботів з мільйонами очей, що спостерігають за інфраструктурою з метою забезпечення безпеки людей.

Nvidia Metropolis

Милинд Нафаде, технічний директор проекту Nvidia Metropolis, розповідає про сфери застосування розумних міст :

Історично так склалося, що відеодані використовуються в судово-медичній сфері при аналізі подій, що відбулися. Але всюдисущі датчики і відеокамери можуть впливати на все: від громадської безпеки, управління дорожнім трафіком до пошуку людей правоохоронними органами.

Складність використання відео досі полягає не лише в логістиці, але і в необхідності високої швидкості аналізу. Відео інтерпретується потужними алгоритмами глибинного навчання, і для їх швидкої і своєчасної роботи потрібно великі обчислювальні потужності.

Проект Nvidia Metropolis має таку потужність, що досягається за допомогою графічних процесорів Nvidia Tesla в дата-центрах і хмарах і вбудовуваних систем Nvidia Jetso на кінцевих пристроях. Система призначена для використання ШІ в кожній камері, кожному записуючому пристрої. Оскільки її нейронні мережі навчаються на все складніших завданнях розпізнавання, їх точність і масштабованість постійно ростуть. І в майбутньому вона буде здатна зберегти не лише гроші користувачів, але і людські життя.

Сфери використання

Система може використовуватися для відстежування ситуації на небагатолюдних станціях метро. При загрозі життя людини система викличе допомогу. Зручніше буде моніторинг стану залізничних колій за допомогою дронов у важкодоступних місцях. Стане можлива автоматична перевірка зносу будівель і конструкцій в місцях, куди людина не може добратися. Сфери застосування обмежуються тільки фантазією.

Партнери проекту

Більше 50 компаній-партнерів Nvidia вже надають продукти і додатки, які використовують глибинне навчання на графічних процесорах, серед яких такі лідери, як Avigilon, Dahua, Hanwha Techwin, Hikvision, Alibaba, Huawei і Milestone.

Нафаде додає:

Цей доказ того, що багато міст зацікавлені, щоб подібна технологія була у них під рукою. Сьогодні ми не можемо жити без Інтернету. Найближчим часом ми побачимо, що ШІ стане такою ж частиною нашого життя, як і всесвітня павутина. ШІ буде в кожному місті, на тротуарах, у беспилотниках, мостах, будівлях, велосипедах, світлофорах. Всепроникний? Так! Тому що це принесе користь громадянам. ШІ не буде виключенням, а стане нормою для усіх.

Джерело: VentureBeat

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *