Volkswagen і Google впроваджують квантові обчислення в автомобілебудування


Автоконцерн Volkswagen і Google збираються трансформувати і поліпшити існуючі підходи у сфері автомобілебудування. Їх партнерство покликане впровадити квантові обчислення для вирішення деяких фундаментальних проблем, пов’язаних з автомобілями.

Серед них оптимізація трафіку на дорогах, створення нових матеріалів для виробництва автомобілів, більше інтелектуальне машинне навчання. Саме за допомогою останнього стане можливим поліпшення якості існуючих і створення нових технологій, наприклад, батареї електромобілів зі збільшеним об’ємом і скороченим часом зарядки.

Головний директор Volkswagen по ИТ Мартін Хофман у своїй заяві відмітив:

Ми в Volkswagen хочемо першими використати квантові обчислення для корпоративних процесів, як тільки ця технологія стане доступною для комерційного застосування.

Зрозуміло, квантовий комп’ютер не є панацеєю, але він здатний вести розрахунки на порядок швидше за звичайний комп’ютер. Саме це і вимагається в умовах великих об’ємів цих, необхідних для проведення симуляцій і навчання ШІ.

Поки що це партнерство полягає тільки в дослідженні нових технологій. Проте в майбутньому подібні колаборації і об’єднання компаній можуть стати звичною справою. Більшість з них орієнтуються на ширший спектр питань, включаючи створення єдиної екосистеми міст, а не сосредотачиваются лише на проблемах транспортних засобів.

Відмітимо, що це не перше партнерство автовиробника з IT- компанією. У червні 2017 року Volkswagen оголосила про початок співпраці з Nvidia, покликаного поліпшити технології ШІ, які компанія планує включити у свою лінійку продуктів для автомобілів.

Додамо, що безліч компаній вже зробили величезні кроки на шляху впровадження квантових комп’ютерів в повсякденне життя. Так, Intel вчинила серйозний прорив в області квантових обчислень, розробивши надпровідний 17-кубитный процесор. Microsoft же повідомила, що займається створенням мови програмування для квантових комп’ютерів, а в Калтехе розробили чіп, що зберігає квантову інформацію у вигляді фотонів.

Джерело: TechCrunch

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *