Редаговані скриншоти і VK Messenger у бічній панелі: випущений браузер Opera 49


8 листопада була випущена нова версія браузеру Opera, що містить декілька нових фич і поліпшення старих. Коротко розповімо про найважливіших з них.

Скриншоти

Представлений в Opera 48, нативний інструмент для створення скриншотів отримав нові можливості. Тепер скриншоти можна редагувати:

Зробити скриншот можна, натиснувши на іконку камери у бічній панелі або використавши комбінацію клавіш Ctrl+Shift+5 (⌘ + ⇧ + 5 для macOS). На екрані з’явиться регульована рамка, за допомогою якої можна захопити потрібну частину екрану.

Потім стають доступними різні інструменти: олівець, розмиття, масштабування, емодзи і селфи-камера. Завершивши редагування, можна відправити скриншот до буфера обміну або ж зберегти на диск.

VR- плеєр

Opera 49 – перший браузер, що підтримує пряме відтворення панорамного відео відразу в гарнітурах віртуальної реальності. У роботі над цією можливістю компанія працювала з 360 Labs, фахівцями в області панорамних фото і відео з ефектом занурення.

Новий плеєр самостійно виявляє підключений VR- пристрій. При спробі відкрити панорамне відео з’являється кнопка “Дивитися в VR”, і відео в один клик починає відтворюватися на пристрої. Крім того, для огляду більше не потрібна миша або клавіатура – досить просто дивитися в потрібну сторону.

VK Messenger з коробки

Нарівні з Facebook Messenger, WhatsApp і Telegram, VK Messenger тепер вбудований у браузер.

Додана в Opera 45 бічна панель з мессенджерами дозволила поєднати спілкування з пошуком інформації – пропала нужда тримати відкритою зайву вкладку, щоб відповісти на повідомлення.

Просте налаштування

Цей інструмент прийшов на зміну “Налаштуванню стартової сторінки”. “Просте налаштування” допоможе вибрати тему, шпалери і задати базові налаштування браузеру.

П’ять нових валют в конвертері

Спливаючий пошуковий інструмент був фішкою браузеру, починаючи з Opera 39. Утиліта дозволяє шукати виділений текст в стандартній пошуковій системі або ж скопіювати його у буфер обміну.

У Opera 48 цей інструмент отримав конвертер валют, одиниць виміру і часових поясів в звичні користувачеві. У свіжій версії була додана підтримка ще 16 одиниць виміру і 5 валют :

  1. Гривна (UAH, ₴).
  2. Тенге (KZT, ₸).
  3. Скрині (GEL, ლ).
  4. Єгипетський фунт (EGP, E£).
  5. Білоруський рубель (BYN).

Вдосконалений приватний режим

Тепер приватний режим нагадує стандартну світлу тему браузеру із затемненим адресним рядком. Ця зміна була додана із-за скарг користувачів на сильну стомлюваність очей.

З повним списком змін в Opera 49 можна ознайомитися на спеціальній сторіночці.

Джерело: блог Opera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *