IBM відкриє платний доступ до 20-кубитному квантовому комп’ютеру до 2018 року


IBM – одна з провідних організацій в дослідженні квантових обчислень, особливо коли мова заходить про комерціалізацію доступу до апаратних засобів. В п’ятницю, 10 листопада, компанія анонсувала нові розробки, що відносяться до програми IBM Q. До їх числа входить відкриття платного доступу до обчислювальних потужностей нового 20-кубитного квантового комп’ютера.

Нагадаємо, що перший варіант такого комп’ютера, що містив всього 5 кубитов, з 2016 року знаходиться в вільному доступі через спеціалізований хмарний сервіс. Він призначений для любительських експериментів з квантовими обчисленнями, щоб суспільство могло ближче познайомитися з новою комп’ютерною парадигмою. За минулі півтора роки цим сервісом скористалися більше 60 000 чоловік.

Що нового?

За словами експертів, новий квантовий комп’ютер практично удвічі производительнее своїх попередників (5 – і 16-кубитных комп’ютерів). У 2018 році планується внесення ряду поліпшень в створений пристрій. Зміни будуть спрямовані на підвищення практичній цінності цих машин.

Нині IBM активно працює над створенням прототипу нового 50-кубитного процесора, який, ймовірно, вже функціонує. За словами дослідників, він не поступається по продуктивності вже обнародуваним системам і буде представлений як складова частина апаратного комплексу IBM Q наступного покоління.

Цікаво відмітити, що влітку 2017 року група учених з Гарвардського і Массачуссетского університетів на чолі з Михайлом Лукіним представили свій повноцінний 51-кубитный квантовий комп’ютер.

Джерело: Digital Trends

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *