IBM створила прототип 50-кубитного квантового комп’ютера


10 листопада на конференції IEEE Industry Summit on the Future of Computing IBM оголосила, що її дослідники побудували і протестували прототип 50-кубитного квантового комп’ютера. Раніше ми повідомляли про те, що компанія до кінця року відкриє платний доступ до 20-кубитной системи. Обидва ці проекти входять в ініціативу по роботі з квантовими обчисленнями IBM Q.

З оголошення компанії не виходить, що квантові обчислення готові до загального використання. Система, розроблена IBM, все ще надзвичайно вередлива і складна у використанні, як і ті, що створюються іншими компаніями. У 50 і 20-кубитных системах квантовий стан зберігається лише на 90 мікросекунд. Це рекорд галузі, але все ще дуже маленький період часу.

Проте, досягнення відмітки в 50 кубитов є важливим кроком до створення застосовних на практиці квантових комп’ютерів. Спроектовані до цього системи мали обмежені можливості і могли виконувати тільки обчислення, на які здатні і звичайні суперкомп’ютери. 50-кубитная машина, у свою чергу, може робити речі, які неймовірно складно імітувати без використання квантових технологій. Дарио Гіл, керівник відділення по ШІ і квантових обчисленнях в IBM, сказав:

Ми завжди були зосереджені на створенні технологій, які можуть стати дуже цінними для наших клієнтів і всього світу. Можливість надійно управляти декількома робочими квантовими системами і розміщувати їх в Інтернеті була неможлива всього кілька років тому. Тепер ми можемо масштабувати процесори IBM до 50 кубитов завдяки неймовірним досягненням науки і техніки. Ми гордимося цим досягненням.

Трохи про квантові обчислення

IBM, Google, Intel і стартап з Сан-Франциско під назвою Rigetti нині змагаються в створенні квантових систем. Ці машини обробляють інформацію не так, як наші з вами комп’ютери. Вони використовують парадоксальну природу квантової фізики. Якщо звичайні комп’ютери зберігають інформацію у вигляді 0 або 1, то квантові використовують два явища – переплутування і суперпозицію – для іншої обробки інформації. Детальніше про це можна дізнатися з ролика:

Ця подія наближає нас до майбутнього, в якому квантові обчислення змінять спосіб обробки інформації і допоможуть вирішити багато з найскладніших завдань. IBM намагається створити комерційно доступні універсальні системи квантових обчислень для ділових і наукових завдань, і, схоже, компанія як ніколи близька до цього.

Джерело: MIT Technology Review

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *