Android із серпня 2019 року підтримуватиме тільки 64-бітові пристрої [*]


Оновлено 22.12 в 11: 55. Розробники Android уточнили, що 32-бітові пристрої все ж підтримуватимуться ОС. Але кожний подібний пристрій із серпня 2019 року повинен мати 64-розрядну версію. Саме ця вимога і стане обов’язковою.


Android підтримує 64-бітові пристрої з моменту реліза Lollipop у 2015 році. Але вони не були обов’язковими. Проте тепер Google збирається ввести обов’язкову 64-битність усіх додатків до серпня 2019 року. Відповідно до заяв компанії, ніхто не примушує відмовлятися від 32-бітових пристроїв, але більшість Android-смартфонів підтримуватимуть тільки 64-бітові версії.

Google також хоче, щоб нові пристрої з серпня 2018 року почали орієнтуватися на програмний інтерфейс Oreo. У такий спосіб додатки зможуть користуватися всіма функціями останньої на даний момент версії ОС.

Apple вже відмовилася від 32 розрядів

Додамо, що Apple почала активно просувати використання 64-бітових пристроїв ще в лютому 2015 року. У вересні 2017 року компанія вже повністю відмовилася від 32-бітових версій в iOS 11.

Що це означає для користувачів?

Подібне рішення Google неодмінно істотно вплине на світ мобільної розробки. Тепер, коли два гіганти мобільного світу переходять на виняткову підтримку 64-бітових пристроїв, розробникам не залишається нічого іншого, як перенести свої проекти на нову архітектуру. Інакше їх пристрої будуть видалені з Play Store.

Користувачі ж мають право чекати на поліпшену продуктивність 64-бітових пристроїв. Це досягається за допомогою використання додаткових регістрів та інструкцій процесора.

Інші плани на майбутнє від Google

Компанія також зазначила, що незабаром почне додавати метадані безпеки. Вони застосовуватимуться для підтвердження того, що авторизовані застосування дійсно обслуговуються в Play Store. Також детально описані нові вимоги до рівня API, які набудуть чинності наприкінці наступного року. Детальніше про всі плани і нововведення Google можна прочитати в офіційному блозі розробників ОС Android.

Джерело: Engadget

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *