В Opera 50 з’явиться функція захисту від майнер-скриптів NoCoin [*]


Opera стане першим веб-браузером із вбудованим захистом від майнер-скриптів криптовалюти. Про це розробники браузера оголосили у своєму блозі.

Блокувальник майнерів

Функція NoCoin перебуває на стадії тестування і доступна в реліз-кандидаті Opera 50 Beta RC. Поява в стабільній версії очікується у січні 2018 року.

Нова функція є частиною вбудованого у браузер блокувальника реклами і за умовчанням відключена. Для її включення необхідно перейти до розділу “Налаштування” ⇒ ” Базові” ⇒ “Блокування реклами” й активувати пункт ” NoCoin”.

Причини впровадження функції

Рішення розробників додати подібний блокувальник майнер-скриптів пов’язане передусім зі збільшенням популярності сервісів на кшталт Coinhive. Вони надають власникам сайтів скрипти, які конвертують потужність процесора користувачів у криптомонети Monero.

Одним з перших, хто скористався сервісом з добутку криптовалюти, став сервіс Pirate Bay. Додамо, що багато сайтів із розміщеними скриптами збільшують споживання ресурсів комп’ютера до 100 %. При цьому відвідувачі сайтів не отримують жодних попереджень.

Хтось ще займається блокуванням?

Проблема майнер-скриптів привернула увагу також інженерів Google. Вони розглядають можливість примусової зупинки JavaScript-коду, який зумовлює високопродуктивні операції ЦП протягом тривалого періоду часу.

Користувачі інших браузерів можуть заблокувати подібні скрипти за допомогою спеціальних розширень або блокувальників реклами.

Джерело: блог Opera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *